Скандальна презентація так званої «Платформи національного примирення» наробила багато галасу. Проте крім Сивохо до неї причетні люди, які власними руками довели Донбас до біди, а зараз хочуть повернути свої активи і капітали. Навряд чи президент Зеленський про це не знає, але зараз мова про інших людей.

Варто зауважити, що про будь-які примирення говорять не пересічні громадяни, а ті, хто сам довів Донбас до того, що сталося у 2014 році. Регіонали втратили свої капітали, а зараз хочуть повернути все це знов. І хтось вже розпочав процес.

Почнемо з початку…

Журналіст Дмитро Гнап у своєму відеоблозі «Право на правду» «Сивохо повторює штампи російської пропаганди: кому потрібен план примирення» нагадав, що поряд із паном Сивохом цю «Платформу національного примирення» активно та відкрито просуває колишня регіоналка Тетяна Бахтєєва. Вона – близька соратниця донецького олігарха Ріната Ахметова. Гнап також нагадує, що разом з Ахметовим вона доклалася до масштабного викачування грошей із жителів Донбасу, а після російського вторгнення значну частину впливу і активів втратила. Так само, як і сам Ахметов.

Бахтєєва з Ахметовим

Варто також додати, що чоловік Бахтєєвої раніше був акціонером фірми «Стірол». І вони закуповували ліки через МОЗ у «Стірола» на десятки мільйонів гривень при дуже низькій якості ліків, які потрапляли на полиці аптек.

Нещодавно Бахтєєва, як і багато інших колишніх регіоналів, знову з’явилася на публіці й веде розмови про мир та єдність.

Наприклад, 1 лютого призначений президентом Зеленським радник секретаря РНБО Сергій Сивохо приїхав у Слов’янськ Донецької області разом з колишніми регіоналами, у тому числі, з Бахтєєвою. Тут вони відвідали Обласну дитячу лікарню, басейн, поспілкувалися і чи не вперше розповіли про ідею створити ту саму «платформу примирення».

Слов’янськ 2020

Від самого початку російсько-української війни Бахтєєва наполягає на тому, що Україна повинна вести прямий діалог з терористами «ДНР», усуваючи таким чином країну-агресора Росію. Також ексдепутатка виступає за «особливий статус» Донбасу і проти економічної блокади тимчасово непідконтрольних Києву територій. До того ж, намагається домогтися того, щоб її разом з ГО «Земляцтво – Рідний Донбас» долучили до «мінських переговорів», щоб вони допомогли владнати «конфлікт».

Вона разом з Сивохою та без нього пропонує Україні напряму вести переговори з бойовиками, що цілком влаштовує Росію. Кремль дуже зацікавлений у тому, щоб про його роль агресора згадували якомога менше.

«Втім, якщо пані Бахтєєва забула, то ми прекрасно пам’ятаємо, як її патрон Ахметов напряму вже вів переговори з терористами, які навесні 2014 року захопили Донецьку обладмінстрацію. Тоді, як не намагався Ахметов умовляти бойовиків про примирення, вони продовжили захоплювати державні будівлі і вбивати українських патріотів. Бо, думка Ахметова їх цікавила мало», – розповів Гнап.

Крім того, він додає, що колишні регіонали як тоді, коли були при владі, так і зараз отримують чіткі накази та інструкції з Москви. А це вкотре доводить, що у нас немає ніякого «внутрішнього конфлікту», а є військове вторгнення сусідньої держави, жертвами якого вже стали тисячі людей.

«І якщо пан Сивохо цього досі не зрозумів, то тоді може йому не варто опікуватися національною безпекою та обороною України? А керівництву держави варто подумати чи варто користуватися порадами такого радника?», – підкреслює Гнап.

І вишенька на торті

А ось тут випливає й інша цікава інформація, яка з’явилася буквально сьогодні, 15 березня. Достатньо відомі люди у середовищі підконтрольних Росії бойовиків запевняють, що процес вже пішов.

Одну з таких заяв оприлюднили у телеграм-каналі «Кремлевский БезБашенник». Там йдеться про те, що перемовини у якійсь частині вже почали працювати. Наприклад, підприємства на окупованій території Донецької області повертаються Ахметову. Більш того, вказується, що податки будуть йти до бюджету України.

«Найбільші підприємства незалежної «ДНР» зовсім недавно були повернуті українському олігарху Рінату Ахметову. Причому, повернуті з задоволенням прохання української сторони про те, що всі податки від донецьких компаній Ахметова будуть сплачується в… бюджет України. І це – рішення не аби кого, а результат домовленостей глави Офісу президента України Андрія Єрмака і заступника голови Адміністрації Президента РФ Дмитра Козака», – йдеться в повідомленні.

Вірити таким заявам, не вірити, так це чи ні… Час покаже.

Але якщо це правда, то цілком можливо, що сценарій впихування тих територій в тіло України з керівництвом у Кремлі, розпочався.