Хортицький районний суд визнав колишню суддю Бердянського районного суду Запорізької області, а пізніше голову районного суду у Полтаві Ларису Богомолову винною у державній зраді.
Це сталося вперше в історії Україні, коли 15 років ув’язнення отримала, на момент скоєння злочину чинна суддя, що працювала на ФСБ.
У вироку суду є деталі, які стосуються передачі неї ворогу інформації щодо бійців «Азову».
Співробітники СБУ у рамках контррозвідувальної операції записали багато розмов, де Богомолова спілкувалася з представником ФСБ.
25 березня 2022 року Лариса Богомолова сама зателефонувала співробітнику ФСБ та повідомила, що троє бійців «Азова» «вилезли з Маріуполя».
У вироку є ось такий діалог (російською мовою):
Суддя Богомолова: Сегодня услышала информацию о том, что три человека с Азова какими-то окольными путями вылезли из Мариуполя. Вы меня слышите?
Співробітник ФСБ: Да, я Вас слышу.
Суддя Богомолова: И будут пробираться сюда, где-то там под Мангушем будут ехать сюда. Чтобы Вы это имели в виду.
Співробітник ФСБ: Я Вас понял, спасибо большое. Сейчас они под Мангушем?
Суддя Богомолова: Да , где-то под Мангушем. Имейте это в виду.
Співробітник ФСБ: Всё, понял.
Суддя Богомолова: Это информация стопроцентная.
2 квітня 2022 року стало відомо, що троє військовослужбовців НГУ загинули під час виконання бойового завдання на території морського порту. У телеграм-каналі WarGonzo російського пропагандиста Семена Пєгова зʼявилося повідомлення про те, що військовослужбовці «Азову» були вбиті між населеними пунктами Мангуш та Ялта, що в Донецькій області.
Публікацію пропагандист супроводжував фотознімки з тілами трьох загиблих українських військовослужбовців, та особисті документи одного з них, які вказували на приналежність загиблих до НГУ.
Це лише один епізод з вироку у справі Лариси Богомолової.
Крім цього, задокументовано, як зрадниця рекомендувала своєму куратору від фсб кандидатури на посаду гауляйтера Бердянська та керівника захопленої місцевої лікарні.
Паралельно з цим Лариса Богомолова агітувала своїх колег підтримати кремлівський режим і співпрацювати з ворогом.
Влітку 2022 року суддя виїхала на підконтрольну Україні територію, де згодом влаштувалася до Полтавського райсуду.
Співробітники СБУ затримали її в робочому кабінеті суду у Полтаві. 27 квітня 2023 року Богомоловій повідомили про підозру за державну зраду. 2 травня 2023 року рішенням ВРП її звільнили з посади.
У червні 2025 року стало відомо, що Богомолова нібито відмовилася від подання заяви на обмін до РФ.





