Уманський міськрайонний суд визнав студента винним у державній зраді.

Йдеться про Дениса Борділовського, студента другого курсу Уманського Національного Університету, який діяв на користь ворога з корисливих мотивів.

Студент робив фото адмінбудівлі в Умані, а також знімав відео військового аеродрому.  

Борділовський 3 листопада 2025 року, виконав завдання представника російської спецслужби здійснивши фотографування адміністративної будівлі. Після цього він відправив фото через «Telegram

співробітнику ФСБ по Краснодарському краю.

Після передачі інформації Борділовський отримав грошову винагороду у криптовалюті на власний крипто гаманець.

07 листопада 2025 студент, виконуючи завдання куратора, перебуваючи в одному з населених пунктів Уманського району Черкаської області, здійснив фото- та відеозйомку аеродрому військової частини, де розташовувались авіаційна техніка та місця стоянки літаків.

У той же день він відправив всю інформацію ворогу, отримавши за це винагороду у крипто валюті.   

У вироку йдеться про суму трохи більше 2,5 тис. гривень.

21 січня 2025 року студента-зрадника було затримано. 

Допитаний в судовому засіданні Денис Борділовський свою вину визнав у повному обсязі, щиро покаявся. Він пояснив, що восени 2025 року не мав роботи та потребував грошей, у зв`язку з чим, розмістив запит на одному з телеграм-каналів.  До нього  надійшла пропозиція виконати певне завдання, а саме зробити фото та відео певних об`єктів, із запропонованою вартістю послуг у криптовалюті USTD. На таку пропозицію він погодився.

Він отримав від свого контакту інструкції для реєстрації для себе криптогаманця через телеграм-бот, а також геолокацію місць, з яких необхідно зробити фото та відео. Спочатку він виконав завдання щодо фотографування будівель, розташованих на центральній площі в місті Умань та відправив зроблені фото куратору. За це він отримав криптовалюту USTD в еквіваленті 30 доларів США.

Через декілька днів знову отримав завдання зробити фото та відео військового аеродрому в с. Родниківка Уманського району та виконав таке завдання.

За це зрадник отримав 50 доларів США у крипотвалюті. Борділовський на суді пояснював, що дії вчинив виключно з метою отримання заробітку, хоча розумів які об`єкти він фотографує в період дії воєнного стану, але не замислювався про те, що це може спричинити негативні наслідки. На даний час повністю усвідомлює та розуміє тяжкість вчиненого, щиро кається та просить суд суворо його не карати.

Суд, ухвалюючи вирок врахував вік зрадника (22 роки), та те, що він визнав вину та покаявся.

Денису Борділовському призначено покарання нижче, а ніж нижня планка покарання за державну зраду. Він відправиться до колонії на 10 років.

Нагадаємо, що у Миколаєві засуджено зрадника, який передав інформацію, «аби була перемога людей, що розмовляють російською мовою».