Жахливими та принизливиминазвали німецькі експерти та політики умови перебування українських біженців у центрі розміщення, облаштованому у колишньому берлінському аеропорту «Тегель».

Про це пише Укрінформ.

Зазначається, що про це йшлося під час дискусії, організованої 7 травня двома фракціями Сенату Берліна – «Зеленими» та партії Лівих.

«Треба визнати, що «Тегель» наразі є не центром реєстрації, яким він був спочатку, а місцем, де місяцями живуть люди. Там мають бути створені принаймні мінімальні умови», – зазначила голова фракції «Зелених» у Сенаті Беттіна Яраш.

Вона закликала відкрити «Тегель» для ініціатив, які хочуть надати допомогу людям, травмованим війною.

Анне Гельм, голова фракції Лівих своєю чергою підкреслила:

«Не може бути так, щоб Берлін мав цілий клас людей, який не живе, а просто отримує прихисток. Ми маємо створити перспективи для цих людей».

Українські активісти прийшли на захід з плакатами, на яких було написано: «Чи хотіли б ви, щоби ваша дитина жила в «Тегелі»?»

У дискусії також узяли участь експерти, представники неурядових організацій та кілька мешканців центру. Вони рекомендували якнайшвидше закрити центр у колишньому аеропорту та домагатися розміщення людей, які рятуються від путінської війни, в децентралізованих локаціях. А поки цього не станеться – принаймні покращити умови перебування.

Як відомо, спочатку в «Тегелі» організували лише центр реєстрації. біженців з України Але згодом він став постійним житлом для тисяч людей, які мусять тулитися на невеличкій площі без нормальних санітарних умов.

Величезною проблемою є те, що далеко не всі з майже 800 дітей і підлітків мають можливість відвідувати школу. Ускладнює ситуацію те, що до центру фактично не мають доступу правозахисні та консультативні організації.

Наприкінці березня Сенат Берліна, більшість у якому мають консерватори, вирішив продовжити використання пункту розміщення біженців у «Тегелі» до кінця 2025 року, а також значно збільшити кількість ліжок – до понад 7 тисяч. Демократична опозиція готує пропозиції, аби запобігти цьому.

«Тегель» залишається найбільшим у Німеччині центром розміщення українських шукачів притулку. Наразі в ньому перебувають понад 4 тисячі людей.