Сьогодні вранці, 17 березня, Верховна Рада підтримала пропозицію президента України Зеленського про призначення на посаду Генпрокурора його соратниці Ірини Венедиктової. Президент Зеленський підписав указ на призначення чергового «свого» прокурора. Але цього разу – реально свого.
Як голосували?
Президентську пропозицію підтримали 269 народних депутатів. Переважна більшість, зрозуміло, з президентської фракції «Слуга народу». Для того, щоб голосів вистачило, крім «зелених» Банкова підтягнула «донорів» з груп, які контролюються міністром МВС Арсеном Аваковим та олігархом Ігорем Коломойським. Тобто, «За майбутнє» і «Довіра» також віддали свої голоси. Ну а щоб вже напевно все вдалося, докинула голосів і ОПЗЖ, яка чекає у майбутньому на свої «дивіденди».
Не підтримали, звісно, «Європейська солідарність» та «Голос», а партія Юлі Тимошенко, цілком очікувано, утрималась.
Що відбулось?
Якщо по суті, то відбулось те, що й мало відбутися, з огляду на сьогодення у владі. Тим більш, на фоні гучної відставки Рябошапки, якому закидали, що він не «засадив» Порошенка. Хоча й це лише «інформаційний шум» та публічний привід для того, щоб усунути йому претензію про непідписання підозри Петру Порошенко. Це прекрасний та дуже зручний механізм для заміни «свого» на дійсно СВОЮ. Всі ті документи та підозри не витримували жодної критики, але «народ чекає посадок» – це звучить гучно. Посадок чекають інші. Але точно не з тими папірцями, які подавали екс-прокурору.
Потрібно було знайти привід звільнити того, хто «за законом» на ту, хто «за відданість».
Чим відома нова очільницю Генпрокуратури?
Після невдалої спроби пройти відбір на посаду судді Верховного суду з нижчим, ніж мінімально допустимим балом, долучилася до команди Зеленського під час виборів разом з майбутнім віце-спікером парламенту Русланом Стефанчуком. Саме він привів Венедиктову, а потім запропонував Зеленському відразу призначити Венедіктову генпрокурором. Тоді вже чинний президент не погодився.
Але кар’єру Венедіктова все ж зробила – спочатку очолила комітет з питань правової політики, а потім стала тимчасово виконуючим обов’язки директором ДБР.
Саме тут і почали відбуватися дивні речі та гучні скандали за участю тепер вже генерального прокурора Ірини Венедиктової. Через недостатність або відсутність досвіду, вона займалася вивчанням роботи та документації і тому ніяких особливих справ не було. Проте був характер йти вперед і тому місяця через три почались відверто кепські справи.
Спочатку Венедіктова оголосила фейковий конкурс на посаду заступників директора ДБР: перед новим роком фактично було 3 дні для подачі документів, про що заявляла партія «Голос».
Потім у цьому конкурсі «раптово» перемогли певні кандидати – екс-адвокат Януковича Олександр Бабіков і колишній СБУшник Олександр Соколов. До речі, з’ясувалося, що Бабіков заздалегідь знав про своє призначення.
Родини Героїв Небесної Сотні і родини ветеранів російсько-української війни висловили обурення діями нинішньої влади і заявляють про «реванш режиму Януковича».
Венедіктова записала відеозвернення, у якому всіх незгодних назвала «маніпуляторами».
Далі вона намагається продавити щось на зразок повідомлення про підозру Петру Порошенко.
Крім того, Венедиктова виступає за скасування закону про амністію і заявляє, що цей закон заважає розслідуванню вбивств правоохоронців (Портнов, ау!)…
Чому Венедіктова?
Якщо уважно придивитися до призначень, то можна зрозуміти, що тут мова йде лише про наполегливість, відданість та готовність робити те, що скажуть. Саме тому чинний керівник ОП Андрій Єрмак і радник президента Сергієм Шефір переконали Зеленського у тому, що це ідеальна кандидатура. І що вона зможе.
Тут до бабці не треба ходити, щоб зрозуміти, що просування Венедіктової має політичний підтекст та бажання повністю контролювати правоохоронні органи, переслідувати опозицію та до кінця узурпувати владу в країні.
І таки щось вона зможе. Тому що дуже цього хоче.
Слідкуйте за актуальними новинами в Україні та світі разом з «ГРУПА ПАТРІОТ»
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!