Оперативники Волинського прикордонного загону спільно з іншими правоохоронцями викрили схему незаконного оформлення фіктивної інвалідності для чоловіків призовного віку. У справі фігурують троє жителів Волині, серед яких працівниця медичного закладу.

Про це повідомляє Західне регіональне управління Держприкордонслужби України.

За даними слідства, 47-річна мешканка Ковеля разом зі спільниками організувала схему отримання неправомірної вигоди за сприяння в оформленні підроблених медичних документів і подальшому встановленні групи інвалідності. Вартість «послуг» становила 8 тисяч доларів США.

Кошти передавалися частинами. 6 травня 2026 року після отримання другого траншу у розмірі 4 тисяч доларів США фігурантів затримали в порядку ст. 208 КПК України.

Усім трьом повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 369-2 КК України — зловживання впливом, вчинене за попередньою змовою групою осіб.

Під час санкціонованих обшуків за місцями проживання та роботи підозрюваних правоохоронці вилучили понад пів мільйона гривень, близько 10 тисяч доларів США, 3,7 тисячі євро, мобільні телефони, ноутбуки, флеш-накопичувачі, банківські картки, медичну документацію, печатки та два автомобілі.

Наразі вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів та арешту вилученого майна. Також правоохоронці встановлюють інших осіб, які могли незаконно отримати інвалідність на підставі фіктивних документів.

Операцію проводили прикордонники спільно зі слідчими ГУНП у Волинській області за оперативного супроводу УСР у Волинській області ДСР Нацполіції та УСБУ в області під процесуальним керівництвом Волинської обласної прокуратури.