Російські загарбники почали звільняти з посад зрадників, що погодилися працювати в окупаційних адміністраціях, заміщуючи їх громадянами РФ.

Про цеповідомилазаступник Міністра оборони України Ганна Маляр.

За її словами, такі процеси, зокрема, вже спостерігаються в тимчасово окупованих Херсоні та Мелітополі.

Разом з тим, ситуація на окупованих територіях залишається складною. За даними української розвідки, останнім часом ворог посилив патрулювання в окупованих районах і обладнує додаткові блокпости. Також зросла кількість обшуків громадян у місцях проживання і громадських місцях, під час яких окупанти погрожують зброєю і завдають моральних і фізіичних трамв, повідомила заступник Міністра.

Крім того, з метою забезпечення процесу отримання російських паспортів на українських громадян здійснюється психологічний і моральний тиск.

«У такий спосіб російські загарбники намагаються нав’язати місцевій спільності атмосферу суцільного страху та примусу», – зазначила Ганна Маляр.

За її словами, окупанти планують примусову інтеграцію до російських стандартів медичної та освітньої сфери. Більшість працівників закладів освіти не погоджуються на умови окупантів і відмовляються від співпраці, тому росіяни намагаються завозити на окуповані території відповідних фахівців з тимчасово окупованих АР Крим та Донецької області.

«Прикметно те, що громадяни рф не поспішають їхати працювати на тимчасово окуповані території, тому що бояться обстрілів», – зазначила Ганна Маляр.