У першому кварталі 2025 року закупівельна агенція Міністерства оборони України (ДОТ) наклала понад 6 мільйонів гривень штрафних санкцій на постачальників продуктів харчування для ЗСУ. Як повідомили в Міноборони, причиною стало виявлення фальсифікованої продукції, яка не відповідала державним стандартам, зокрема — молочних виробів.

Про це повідомляє Патріот Донбасу із посиланням на Міноборони України.

За даними відомства, з початку року ДОТ законтрактував харчування військовослужбовців на понад 21 млрд грн. У Міноборони наголошують, що контроль якості харчів є питанням не лише ефективного використання коштів, а й безпеки військових. У 2025 році, враховуючи досвід попередніх закупівель, у контрактах вперше чітко розмежовано поняття «неякісний» та «фальсифікований» товар, що дозволяє оперативно реагувати на порушення.

Під посилений контроль потрапили категорії, найбільш вразливі до фальсифікації — зокрема масло та сир. Зразки відбиралися безпосередньо у військових частинах. Із 35 лабораторних випробувань 19 виявилися фальсифікованими: у продукції знайшли немолочні жири, що є порушенням ДСТУ.

У відповідь ДОТ застосовує комплекс заходів: штрафує постачальника, блокує подальше постачання, інформує інших контрагентів про порушення та забороняє відвантаження продукції певних торгових марок.

У межах подальшого контролю плануються перевірки інших харчових категорій, а також повторні дослідження сумнівних партій.