Верховна Рада призначила Ірину Венедіктову генеральним прокурором України.

Рішення підтримали голосами 269 депутатів.

Перед призначенням депутат від «Слуги народу» Олександр Дубінський напряму запитав, чи підпише Венедіктова підозру Порошенку.

«Можу відповісти – все, що може бути швидко і законно завершене, буде швидко і законно завершене. Немає можливості довго розбиратись».

ДБР на чолі з пані Венедіктовою розслідувала низку справ щодо Петра Порошенка, а його візити на допит часто перетворювались на шоу та скандали.

Також Венедіктова займалась кримінальною справу проти народної депутатки «ЄС» Софії Федини.

Ірина Венедіктова стала одним з перших публічних облич виборчої кампанії Зеленського.

«Обіцяю не продавати справи, не зливати. Обіцяю стояти на засадах верховенства права», – заявила перед призначенням пані Венедиктова.

На посаді голови ДБР пані Венедиктова запам’яталась низкою скандалів, зокрема, щодо призначення після конкурсу своїм заступником колишнього адвоката експрезидента Віктора Януковича Олександра Бабікова

Ірина Венедіктова у Верховній Раді дев’ятого скликання обіймала посаду голови парламентського комітету з правової політики. Пройшла до парламенту в списках партії «Слуга народу».

В січні цього 2020 року її призначили в.о.голови Державного бюро розслідувань.