Населення Чеської Республіки у першому півріччі 2025 року скоротилося на 27200 осіб до 10,88 мільйона жителів. Це сталося через перевищення смертності над народжуваністю та негативний баланс міграції.
Дані оприлюднило Чеське статистичне управління, пише Чехія-Онлайн.
«У першому півріччі цього року померло 57700 жителів Чехії. Це майже на 2000, тобто на чотири відсотки, більше ніж у той же період 2024 року», – зазначила Міхаела Німечкова з відділу демографічної статистики ЧСУ.
Паралельно четвертий рік поспіль продовжує знижуватися народжуваність. Протягом перших шести місяців року народилося лише 37400 дітей, що на 4900 менше порівняно з минулим роком – падіння на 12%. Це найнижчий показник народжуваності за останні роки.
Негативні демографічні тенденції торкнулися також інституту шлюбу. Третій рік поспіль зменшується кількість укладених шлюбів. З січня по червень одружилося 17300 пар, що на 1600 менше порівняно з попереднім роком – зниження на дев’ять відсотків. Водночас кількість розлучень залишилася незмінною.
Як зазначається, демографічна криза в Чехії відображає загальноєвропейські тенденції старіння населення та зниження народжуваності. Ця ситуація створює серйозні виклики для пенсійної системи країни та ринку праці, оскільки працездатне населення скорочується, а кількість пенсіонерів зростає.





