США засудили вирок, який виніс російський суд кримським активістам, фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір». Про це повідомило посольство на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці.

Як сказано в дописі, американці вважають справу проти шістьох кримських татар політично вмотивованою та засуджують рішення про довгострокове ув’язнення. Вони закликали звільнити всіх засуджених у цій справі, а також інших українських політв’язнів, яких продовжує утримувати Кремль.

Засудження шістьох кримчан у справі про участь в діяльності організації «Хізб ут-Тахрір» може стати перший кейсом для Міжнародного кримінального суду (МКС) з розгляду незабезпечення права на справедливий суд як військового злочину. Саме так заявив постпред президента України Володимира Зеленського в Криму Антон Кориневич. І додав, що ця справа «може бути дуже цікавою» для Міжнародного кримінального суду.

«Ще ніколи, по суті, у своїй практиці вони не говорили саме про незабезпечення права на справедливий суд як про військовий злочин. Ось їм перший кейс», – сказав він.

Рішення у «справі Хізб ут-Тахрір» було винесено 12 листопада Південним окружним військовим судом у Ростові-на-Дону. До 19-річного терміну засуджено Мусліма Алієва, до 18 років Інвера Бекірова, по 12 років отримали Емір-Усеїн Куку та Вадим Сірук, 7 років Арсен Джеппаров і 8 – Рефат Алімов. Вони відбуватимуть покарання в колонії суворого режиму.