Верховна Рада на позачерговому засіданні в ніч з 30 на 31 березня схвалила в другому читанні закон щодо обігу земель сільськогосподарського призначення.
Підтримали закон 259 народних депутатів.
Перед голосуванням Верховна Рада доручала комітету з питань аграрної та земельної політики доопрацювати законопроєкт 2178-10 з урахуванням пропозицій і поправок, та внести його на розгляд парламенту у другому читанні.
Як голосували: фракція «Слуга народу» – 206 голосів (з 213 присутніх), партія «Європейська солідарність» – 23 голоси (з 24), партія «Голос» – 13 (усі), депутатська група «Довіра» – 12 (з 13). 5 голосів закон отримав також від позафракційних депутатів Верховної Ради. Фракції ОПЗЖ, «Батьківщина» та депутатська група «За майбутнє» не дали на підтримку закону жодного голосу.
Законом передбачено:
документ вступить в дію з 1 липня 2021 року;перші два роки землю зможуть купувати тільки фізичні особи-громадяни України і не більше 100 гектарів в одні руки;наступні два роки землю зможуть купувати, як і передбачається базовою моделлю, українські юридичні особи не більше 10 тисяч гектарів в одні руки;землі сільськогосподарського значення державної та комунальної власності продаватися не будуть;продаж іноземцям тільки після референдуму.
В порівняльній таблиці до проекту зазначено, що до 1 січня 2024 року:
громадяни України можуть набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею до 100 га;забороняється купівля-продаж або іншим способом відчуження на користь юридичних осіб земельних ділянок, що перебувають у приватній власності і віднесених до земель для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), крім переходу до банків права власності на земельні ділянки в якості предмета застави, передачі земельних ділянок у спадщину, обміну земельної ділянки на іншу з од інакшості нормативною грошовою оцінкою, або якщо різниця між нормативною грошовою оцінкою яких становить не більше 10% і відчуження земельних ділянок для суспільних потреб.
Ухвалення закону про ринок землі разом із законом про регулювання банківської діяльності є умовою для отримання нової програми фінансування від МВФ в обсязі приблизно 8 мільярдів доларів. Сьогодні Верховна Рада схвалила обидва закони.





