Міністерство освіти і науки України презентувало нове Положення про Всеукраїнські олімпіади для школярів.
Про це повідомляє пресслужба освітнього відомства.
За словами міністра Оксена Лісового, основна мета реформування — не лише підтримка талановитих учнів, а й створення умов для розвитку їхніх здібностей через олімпіади, які сприяють розвитку критичного мислення та професійного успіху.
Згідно з новим Положенням, Олімпіади проходитимуть у три етапи: місцевий, обласний та державний. Усі етапи будуть чітко структуровані, зокрема, на обласному етапі учасники з усіх областей матимуть однакові завдання, а склад команди на державному етапі формуватиметься з двох частин: регіональний склад команди та додатковий склад.
Одним з нововведень стане STEM-олімпіада, яка замінить інтернет-олімпіади. Це змагання з природничих, математичних, технологічних та інформатичних дисциплін серед учнів 9-11 класів шкіл і профтехів. Олімпіада відбуватиметься у два етапи — очний і заочний, і стимулюватиме розвиток ключових компетенцій для майбутніх фахівців у науці та технологіях.
Згідно з оновленим Положенням, відповідальним органом за координацію олімпіад визначено Національний центр «Мала академія наук України».
Оновлене Положення набирає чинності з 1 червня 2025 року.






