1 вересня Кабінет міністрів України затвердив Державну цільову науково-технічну програму розвитку авіаційної промисловості на 2021-2030 роки.

Про це повідомив віце-прем’єр-міністр ‒ міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський, передає Defense Express.

Як зазначає видання, основою «Програми 2030» є створення до 2030 року 6000 нових робочих місць в галузі, при збереженні вже наявних 50000 робочих місць. У разі успішної реалізації Програми авіаційна промисловість України протягом 10 років зможе випустити продукцію на суму 300-350 млрд гривень, збільшити середню зарплату в галузі та забезпечити надходження до бюджету до 120 млрд гривень.

«Щоб досягнути таких результатів, держава планує фінансувати проведення наукових досліджень і розробок по створенню нових видів матеріалів, розробці нових технологій та організації виробництва комплектуючих для сучасних видів авіаційної техніки», ‒ йдеться у повідомленні.

Крім того, згідно із заявою голови Мінстратегпрому, «Програма 2030» передбачає розробку нових транспортних літаків, вітчизняного вертольота, БПЛА, авіаційних тренажерів та двигунів, а також модернізацію вже існуючих типів авіаційної техніки.