В Україну прибула партія нових французьких вертольотів Airbus H125 для потреб Державної прикордонної служби.
Про це повідомила пресслужба Міністерства внутрішніх справ.
За інформацією, минулої доби три вертольоти від французької компанії Airbus Helicopters прибули до Львова. Сьогодні планують їх доправити до Києва.
Зазначається, що французькі вертольоти H125 мають сучасне необхідне обладнання для моніторингу державного кордону. Крім того, вони оснащені оптико-електронною системою задля спостереження, зокрема в інфрачервоному режимі.
«Тепловізійна камера дозволяє виявити транспортний засіб на відстані до 20 кілометрів. Обладнання дає можливість не лише вести запис відео у високій якості, а й за допомогою супутникового обладнання в режимі реального часу передавати його. Також гвинтокрили облаштовані системою оповіщення з гучномовцями та спеціалізованими авіаційними прожекторами, які можуть використовуватися синхронно з системою оптико-електронного спостереження», — йдеться у повідомленні.
Передача відбувається у рамках виконання міжурядової угоди з Французькою Республікою та реалізації інвестиційного проєкту МВС щодо створення єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту.
Раніше Франція в Україну вже відправляла перші 4 гвинтокрили H125 у січні 2020 року та в листопаді поточного року.Загалом ДПСУ очікує отримати 24 нових вертольотів Airbus Helicopter Н125.





