В Ірландії українські школярі, які переходять у 5 клас, зможуть обрати українську мову як факультативний предмет вже у вересні 2023 року.
Про це повідомили насайтіАсоціації українців в Ірландії.
В Ірландії навчаються 15 тисяч українських дітей, 5200 з них – в середній школі. За останній рік викладати в Ірландії отримали дозвіл близько 100 українським вчителям початкової школи.
Про рішення запровадити новий предмет повідомила міністр освітиНорма Фолі, виступаючи перед Асоціацією громадських і загальноосвітніх шкіл (ACCS).
"Як нація Ірландія твердо стоїть на боці народу України. Я відвідую школи та бачу, як багато зроблено, щоб прийняти українських учнів у ваші класи та у ваші громади. Для цих учнів, багатьом з яких довелося залишити батьків, бабусь і дідусів, братів і сестер та інших близьких, школа дає важливе відчуття нормальності", – зазначила вона.
Оскільки українська мова не є мовою навчання в Ірландії, усний іспит проводити не будуть. Іспит буде лише на атестат зрілості як варіант для носіїв мови. Його запровадять із 2025 року.
Згідно з інформацією на веб-сайті Державної екзаменаційної комісії, політикою комісії є виконання запитів щодо можливості проведення іспитів у навчальних закладах для іноземців країн ЄС рідною мовою. Україна не є членом ЄС, але подала заявку після початку війни.






