До запровадження так званих «сірих зарплат» для народних депутатів була причетна Юлія Тимошенко.
Про це в інтерв’ю розповів колишній голова Верховної Ради Олександр Мороз.
За його словами, у 2004 році, під час формування «демократичної коаліції», представник «Партії регіонів» пропонував соціалістам щомісячні доплати у розмірі $10 тисяч.
Мороз стверджує, що відмовився від цієї пропозиції, адже вважав, що депутати отримують достатньо високу зарплату і мають працювати без додаткових «стимулів».
«Спершу пропонували $10 тисяч, потім – удвічі більше. Але я сказав: не гроші потрібні, а робота у парламенті», – зазначив ексспікер.
Він додав, що після його відмови частина соціалістів перейшла до команди Тимошенко.
«Юля заплатила – і забрала. Так почалася ця практика. У нашій фракції грошей ніхто не одержав, але я впевнений, що стартувало це з “Батьківщини”», – наголосив Мороз.
Відео як доказ слів Олександра Мороза (дивитися з 53:50)






