Рішення обох палат Конгресу США щодо збільшення постачання Україні летальних озброєнь в оборонному бюджеті на 2021 фінансовий рік знайшло підтримку в Адміністрації Президента Трампа.

Про це заявив державний секретар США Майкл Помпео під час слухань у комітеті Сенату з питань міжнародних відносин, передає власний кореспондент Укрінформу

Так, у відповідь на запитання сенатора Роба Портмана про позицію уряду щодо збільшення видатків для забезпечення України летальною зброєю, він заявив про підтримку.

«Адміністрація справді підтримує збільшення такої допомоги», – зазначив держсекретар.

Водночас Помпео підкреслив, що чинна адміністрація зазнає несправедливої критики щодо недостатнього тиску на Росію.

«Ми випустили Кримську декларацію, забезпечили Україну летальною зброєю, запровадили санкцій проти понад 360 російських суб’єктів», – сказав він.

Глава Держдепартаменту США також наголосив, що Росія грає дестабілізуючу роль не тільки в Україні, а й у Сирії, де підтримує режим Асада. Також вона будує проєкти газопроводів у Європі, аби посилити її енергетичну залежність.

«Росія – це авторитарна дестабілізуюча сила, яка діє в Україні, Лівії, Сирії та всередині західних демократій. Наша адміністрація докладає зусиль, аби захистити наші інтереси та наших друзів», – підсумував державний секретар США.