Економіці Росії знадобиться щонайменше десять років, щоб відновитись до рівня 2021 року після вторгнення в Україну та наступних західних санкцій.

Таку ситуацію прогнозують аналітики S&P Global Market Intelligence, повідомляє РБК-Україна.

Згідно з прогнозом, падіння ВВП Росії у 2022 році становитиме 11,1%, у 2023 році воно сповільниться до 1,9%. Зростання очікується лише у 2024 році – лише на 1,6%. Інфляція у Росії 2022 року становитиме 17,8%, 2023 року – 10,0%, 2024 року – 7,5%.

Згідно з прогнозом аналітиків, ВВП України у 2022 році впаде на 45,7%, проте завдяки якнайшвидшому зростанню економіка країни відновиться вже через п’ять років.

У виданні зазначають, що на території Росії припинили оприлюднити дані про державний борг, торгову статистику та обмежили обсяг фінансової інформації, щоб приховати негативний вплив запроваджених західними країнами санкцій у відповідь на повномасштабне вторгнення в Україну.