В Україні сформували рейтинг вищих навчальних закладів. У ньому опинилися найкращі університети з різних областей.

Про це повідомляє UA War Infographics у Telegram.

Так, в рейтингу вказані найпопулярніші університети у всіх областях та середній бал, з яким до нього вступили на бакалаврат. 

На півночі України перше місце в рейтингу обійняв Київський національний університет імені Тараса Шевченка з індексом 29,5, а далі:

  • Житомирська політехніка — 5,2;
  • Сумський державний університет — 3,6;
  • Чернігівська політехніка — 3,2;
  • Державний податковий університет у Київській області — 2,5.

Серед центральних областей очолив список Вінницький національний технічний університет з індексом 6,4, далі йде Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка — 6,3.

Наступними в переліку є Черкаський національний університет імені Богдана Хмельницького, індекс якого 4,4, та Центральноукраїнський національний технічний університет у Кіровоградській області — індекс 1,8.

На заході України найпопулярнішим університетом став Львівський національний університет імені Івана Франка — 30,4, а далі рейтинг такий:

  • Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича — 12,9;
  • Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника — 11,9;
  • Ужгородський національний університет — 7,6;
  • Західноукраїнський національний університет на Тернопільщині — 6,8;
  • Національний університет водного господарства та природокористування на Рівненщині — 5,5;
  • Волинський національний університет імені Лесі Українки — 5,2;
  • Хмельницький національний університет — 5,2.

Водночас серед східних областей в топ потрапив лише Харківський національний університет імені Василя Каразіна з індексом 10,3. А ВНЗ Луганської та Донецької області були вимушені припинити свою діяльність або переміститися до безпечніших міст через окупацію Росією.

На півдні найкращою став Дніпровський національний університет імені Олеся Гончара з позначкою 7,6. Далі Одеська юридична академія — 6,5, Запорізький національний університет — 3,7 та Миколаївський національний аграрний університет — 1,8.

Читайте також: Очільник МОН повідомив про обʼєднання двох університетів