У понеділок, 1 червня, Україна зустріне перший день календарного літа мінливою хмарністю та помірними температурами. Синоптична ситуація в країні буде неоднорідною: частину областей накриють короткочасні дощі з грозами, тоді як на решті території утримається суха погода. Крім того, водіям слід бути вкрай уважними через погіршення видимості вранці.
Про це повідомляє Український гідрометеорологічний центр.
Географія опадів та штормові попередження
За даними метеорологів, 1 червня короткочасні дощі пройдуть у східних, західних, Вінницькій та Одеській областях. При цьому в нічний час опади в цих регіонах очікуються лише місцями. У денні години у східних областях синоптики прогнозують локальні грози. На всій іншій території України перший день літа мине без опадів.
Важливою особливістю доби стануть тумани. Уночі та вранці подекуди очікується серйозне погіршення видимості у східних, більшості північних, Черкаській, Кіровоградській та Одеській областях.
Вітер на початку тижня переважатиме північного напрямку, а в правобережній частині країни — південно-східного. Його швидкість буде помірною і становитиме 5–10 м/с.
Температурний режим: літня свіжість
Старт червня не принесе екстремальної спеки, температура повітря залишатиметься комфортною:
- Вночі стовпчики термометрів в Україні коливатимуться в межах 5–10° тепла.
- На узбережжі морів нічні показники будуть дещо вищими — до 13° вище нуля.
- Вдень повітря в більшості регіонів країни прогріється до помірних 15–20°.
Погода у Києві та Київській області
Для мешканців столичного регіону перший день літа підготував винятково комфортну та суху погоду, яка ідеально підійде для прогулянок.
- У Київській області 1 червня прогнозують мінливу хмарність, опадів не передбачається. Проте синоптики попереджають, що вночі та вранці місцями можливий туман. Вітер буде південно-східним, 5–10 м/с. Температура вночі становитиме +5…+10°, а вдень підніметься до +15…+20°.
- У місті Києві понеділок також мине без опадів за мінливої хмарності. Нічна температура у столиці зафіксується на рівні 6–8° тепла, а в розпал дня стовпчики термометрів упевнено досягнуть позначки 18–20° вище нуля.






