Сьогодні, 18 січня, у віці 100 років помер легендарний сотник УПА Мирослав Симчич.

Про це повідомив народний депутат Володимир В’ятрович у Facebook.

«Помер сотенний УПА, герой України, велика Людина – Мирослав Симчич. Вічна пам’ять!», – йдеться у повідомленні.

Нещодавно указом президента українському військовому та громадському діячеві, сотенному Української повстанської армії, політв’язню радянських концтаборів Мирославу Симчичу було присвоєно звання Героя України з врученням ордена «Золота Зірка».

Біографічна довідка. 100-річний Мирослав Симчич (псевдо «Кривоніс») був сотенним УПА, за що відбув понад 32 роки у радянських концтаборах. Найвідомішою є його участь у бою за Космач у січні 1945 року, коли повстанці знищили цілий каральний полк НКВД – понад 400 осіб. У тому бою загинув командир 256-го полку ВВ НКВД підполковник Олексій Дергачов, Мирослав Симчич отримав поранення.

Мирослав Симчич також був кавалером орденів «Свободи» та «За заслуги», почесним громадянином Львова та Коломиї. Останні роки життя Мирослав Симчич проживав у Коломиї на Івано-Франківщині, був членом член Коломийської міськрайонної станиці Братства ОУН-УПА Карпатського краю.