НАТО розпочало масштабні військові навчання Sea Shield 2026 у Чорному морі, під час яких відпрацьовується сценарій відбиття можливого нападу Росії.

Про це повідомляє румунське видання Digi24.

Навчання стартували 23 березня і триватимуть до початку квітня. У них беруть участь понад 2 500 військових із 13 країн НАТО, включно зі США, Францією, Туреччиною, Німеччиною та Польщею. 

У маневрах задіяні десятки одиниць техніки – близько 48 кораблів, авіація, бойові машини та безпілотні системи. 

Координацію навчань здійснюють Військово-морські сили Румунії. Основна мета якого – підвищення взаємодії між союзниками та посилення безпеки в Чорноморському регіоні на тлі війни Росії проти України. 

Сценарій навчань прямо враховує сучасні загрози, включно з можливими морськими та повітряними атаками, а також гібридними викликами.

Фактично йдеться про демонстрацію готовності НАТО захищати східний фланг і реагувати на потенційну ескалацію з боку Росії. Після початку повномасштабної війни проти України Чорне море стало однією з ключових точок напруги, і подібні навчання мають не лише тренувальний, а й стримуючий характер.