Литва розглядає можливість створення мінного поля на кордоні з Росією як частину посилення оборони східного флангу НАТО. Про це повідомляє LRT.
За словами міністра оборони Литви Робертаса Каунаса, йдеться про облаштування ліній із протитанковими засобами, мінами для стримування руху піхоти та іншими інженерними перешкодами.
Такі заходи мають стати частиною ширшої системи оборони, яка повинна ускладнити можливе просування російських військ у разі загострення ситуації в регіоні. Литва також планує інвестувати у виробництво та закупівлю мін, зокрема протитанкових і протипіхотних.
Використання протипіхотних мін заборонене Оттавською конвенцією. Однак країни Балтії, Польща та Фінляндія вирішили вийти з договору, пояснюючи це зростанням військової загрози з боку Росії.
У Вільнюсі наголошують, що нова оборонна інфраструктура має стримувальний характер і спрямована на захист території країни та союзників по НАТО.





