Очільник МЗС Естонії Урмас Рейнсалу закликав швидше затвердити пропозицію Таллінна щодо спільних закупівель боєприпасів для України.

Про це він заявив перед засіданням Ради ЄС із закордонних справ у Брюсселі, пише "Європейська правда".

"В України закінчуються боєприпаси. Естонська пропозиція полягає в тому, що ми повинні почати спільні європейські закупівлі для систематичного постачання 155-мм боєприпасів Україні. Метою має бути, як просила Україна, 1 мільйон снарядів. Це коштуватиме приблизно 4 млрд євро", – сказав Рейнсалу.

За його словами, росія використовує за добу стільки снарядів, скільки Європа виробляє за місяць.

"За поточних виробничих можливостей ми зможемо видати необхідні боєприпаси за шість років. Це – неприпустимо", – додав міністр.

Раніше ЗМІ повідомили, що окремі члени ЄС підтримали пропозицію Естонії і відповідне рішення може бути ухвалене на саміті ЄС наступного місяця.

Зменшення запасів боєприпасів викликає велике занепокоєння в ЄС, оскільки з українського й російського боків їх щодня витрачається десятки тисяч. Хоча Україна використовує боєприпаси більш ефективно, все одно вона витрачає їх швидше, ніж Європа здатна виробляти.

Нагадаємо, армія США замовила 155-мм артилерійські снаряди майже на мільярд доларів.