Минулої доби офіційний сайт Комуністичної партії Китаю оприлюднив деталі презентації тимчасово окупованого Росією українського півострова, де Крим описаний, як «святе місце для кожного жителя РФ».
Про це повідомив головний координатор всесвітнього руху Free Hong Kong CenterАртур Харитонов у Фейсбук.
Згідно з інформацією, стаття сповнена кремлівськими наративами, адже до заходу долучились не лише російські дипломати, але й члени окупаційного уряду в Криму.
«Крим має багату історію, і це святе місце для кожного жителя РФ. Крім того, для росіян Крим — це не лише релігійний символ, а й духовна фортеця. Ось уже сім років після його включення до складу держави йде активний розвиток регіону. Культурні обміни, співпраця в галузі освіти та бізнесу між Кримом та Китаєм також набирає обертів», — цитує офіційний китайський комуністичний інфоресурс представника посольства РФ.
За словами Харитонова, ця стаття є першим офіційним визнанням російської окупації Криму з боку Комуністичної партії Китаю, адже вищевказаний сайт є найбільш офіційним ресурсом Компартії КНР, а дописи на ньому відповідають державній політиці країни.
Зазанчається, що вірогідно, найближчим часом такі наративи можуть стати «правовою» позицією Пекіна.
Харитонов наголосив, що уряду України слід відкликати посольство України з КНР, згорнути всі політичні проєкти за участі китайського елемента, а також негайно визначити Китай як загрозу національної безпеки та оборони через союз з країною-агресором.





