1 липня в Україні відзначають День слідчого. Із професійним святом працівників слідчих підрозділів привітав Голова Національної поліції України Іван Вигівський, наголосивши на їхній ключовій ролі у відновленні справедливості та документуванні злочинів, скоєних під час війни.

За словами Вигівського, саме слідчі першими розпочинають роботу після російських обстрілів, збирають докази воєнних злочинів, допомагають встановлювати особи загиблих і повертати імена зниклим безвісти. Водночас вони розслідують убивства, викривають наркоторгівлю, незаконний обіг зброї, шахрайські схеми та інші кримінальні правопорушення, від яких залежить безпека громадян.

Очільник Нацполіції підкреслив, що робота слідчого потребує не лише високого професіоналізму, а й витримки, людяності та внутрішньої сили, адже за кожним кримінальним провадженням стоять людські долі та прагнення до справедливості.

Він також повідомив, що від початку повномасштабного вторгнення слідчі Національної поліції відкрили понад 222 тисячі кримінальних проваджень, пов’язаних зі збройною агресією Росії. Крім цього, вони забезпечують розслідування ще понад 1,8 мільйона кримінальних проваджень за іншими напрямами.

За словами Вигівського, українські слідчі сьогодні формують унікальний міжнародний досвід роботи в умовах війни. Працюючи під обстрілами, у прифронтових громадах, на деокупованих територіях і в тилу, вони створюють нові стандарти документування воєнних злочинів та проведення розслідувань.