У мережі з’явилося «екстрене звернення» нібито від профспілки льотного складу аеропорту Шереметьєво, у якому стверджується, що найбільший аеропорт Росії використовується у військових цілях та створює загрозу для цивільної авіації.
Документ опублікували російські Telegram-канали та медіа, зокрема «Верстка». У зверненні йдеться про використання інфраструктури Шереметьєво для перевезення та зберігання небезпечних вантажів, розгортання складів зі зброєю та прихованого перевезення вибухових пристроїв у багажі.
Автори документа також стверджують, що співробітників цивільної авіації нібито змушують брати участь у незаконних оглядах багажу, а ФСБ «перетворила пілотів на обслуговуючий персонал».
Окремо у зверненні згадується катастрофа літака Embraer Legacy 600, який належав Євгену Пригожину. Автори натякають, що після цього рівень страху серед працівників авіації різко зріс.
Втім офіційна профспілка пілотів Шереметьєво заявила, що сайт організації був зламаний, а саме звернення є фейком і не має стосунку до реального керівництва профспілки.
На тлі війни та посилення ролі російських силових структур тема використання цивільної інфраструктури у військових цілях у РФ неодноразово ставала предметом публічних дискусій.






