У Словаччині опозиційні сили закликали до офіційного розслідування після заяв, які пролунали з боку переможця виборів в Угорщині Петера Мадяра. У Братиславі підозрюють, що міграційна криза на словацько-угорському кордоні могла бути штучно використана урядом Роберта Фіцо для здобуття політичних дивідендів на виборах. 

Депутат від «Прогресивної Словаччини» Ярослав Шпішак заявив, що слова Мадяра фактично «піднімають завісу» над тим, що стояло за раптовою зупинкою нелегальної міграції після приходу до влади уряду Фіцо. За його словами, пояснення про технічне обладнання на кордоні виглядає дедалі менш переконливим, а натомість з’являються підозри, що йшлося про політичну гру, узгоджену з Віктором Орбаном.

Лідер позапарламентських «Демократів» Ярослав Надь також заявив, що прем’єр Роберт Фіцо має негайно дати суспільству пояснення. Якщо підтвердиться, що Братислава діяла в координації з Будапештом для «ручного управління» міграційною кризою та отримання політичних балів, це, за його словами, стане безпрецедентним скандалом і підставою для звернення до прокуратури.

До вимог приєдналися і представники опозиційного руху OĽaNO, які наполягають на перевірці, чи не була міграційна напруга на кордоні з Угорщиною невипадковим збігом на тлі тісної політичної співпраці Фіцо та Орбана. 

Новий угорський прем’єр Петер Мадяр після перемоги на виборах уже заявив про намір переглянути спадщину Орбана та його регіональні домовленості, що може боляче вдарити і по позиціях словацького уряду. На цьому тлі тема можливої маніпуляції міграційною кризою ризикує перерости у велику внутрішньополітичну кризу в самій Словаччині.