Ймовірно, заклики до українських чоловіків, які перебувають за кордоном, повертатися додому для допомоги державі, не матимуть очікуваного результату.

Навіть якщо влада розробить спеціальні механізми, громадяни шукатимуть способи залишитися в Європі, змінюючи країни проживання.

Про це розповів народний депутат від «Слуги народу» та член комітету з питань економічного розвитку Богдан Кицак.

Він переконаний, що примусове повернення не стане ефективним інструментом для мобілізації. Головною перешкодою є відсутність внутрішнього бажання людей повертатися в країну, де тривають бойові дії.

«Громадяни просто не будуть вмотивовані повертатися. Адже чимало хто з них витратив значні кошти, щоб виїхати й почати жити за кордоном. Крім того, українці не бажають повертатися в умови війни», — заявив нардеп.

За словами політика, спроби примусової депортації можуть лише погіршити демографічну ситуацію та спровокувати чергове переміщення людей по території Євросоюзу.

Кицак наголошує: якщо окремі європейські країни почнуть активно співпрацювати з Україною у питанні повернення чоловіків, це призведе до того, що українці просто переїжджатимуть у більш «безпечні» для них держави.

Читайте також: У Німеччині заговорили про повернення українців: гучна заява канцлера

«Такий підхід може не принести бажаного результату, а створить натомість нову хвилю міграції по Європі. Лише кілька випадків такого примусового повернення може погіршити ситуацію й люди почнуть переїжджати з країн, які будуть співпрацювати з Україною та депортувати людей. Але все одно таким чином поповнювати лави Збройних Сил не вийде», — прогнозує депутат.