У США готуються ввести санкції проти угорських чиновників через співпрацю з Росією та спроби блокувати допомогу Україні. Відповідний законопроєкт ініціювали сенатори від обох партій – демократ Джин Шахін і республіканець Том Тілліс.
Про це повідомляє Financial Times.
Йдеться про документ під назвою Block Putin Act, який зобов’язує адміністрацію президента США запровадити фінансові санкції та візові обмеження щодо представників угорської влади, причетних до закупівель російських енергоресурсів і до перешкоджання підтримці України.
Формально у законопроєкті не згадується прем’єр-міністр Віктор Орбан, однак саме його політика стала ключовою причиною цієї ініціативи. Зокрема, Будапешт затягує рішення ЄС щодо фінансової допомоги Києву та продовжує поглиблювати енергетичну залежність від Росії.
У Вашингтоні прямо вказують: така позиція Угорщини підриває єдність Заходу. Особливе обурення викликає те, що на тлі війни Угорщина і Словаччина не лише не зменшують залежність від російських енергоносіїв, а навпаки – нарощують її.
Додаткову напругу створює і внутрішня політика Будапешта. Угорська влада активно просуває антиукраїнські наративи, звинувачуючи Київ у різних економічних та інфраструктурних проблемах, зокрема у затягуванні ремонту нафтопроводу «Дружба».
Таким чином, у США дедалі чіткіше дають зрозуміти: співпраця з Росією під час війни матиме прямі наслідки навіть для союзників по ЄС і НАТО. І якщо Будапешт не змінить курс, санкційний тиск може стати новим інструментом впливу на політику Орбана.






