Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль 2 липня під час засідання Кабміну оголосив про запуск експериментального проєкту зі створення фонду муніципального орендного житла.

Про це повідомляє “Урядовий Портал”.

«Громади виступатимуть замовниками будівництва. Документація розроблятиметься на основі готових проектних рішень, що значно прискорить та здешевить процес», — зазначив він. 

За словами Дениса Шмигаля, в першу чергу муніципальне житло отримають ветерани, рідні загиблих захисників, військовослужбовці, ВПО, діти-сироти, вчителі, лікарі, комунальники. 

Уряд визначив чіткі критерії як для отримувачів житла, так і для самих помешкань. Зокрема, встановлено норму — 40 м² на родину з двох осіб. Квартири мають бути придатними для проживання, з умеблюванням та наявністю побутової техніки.

Глава Уряду підкреслив, що орендна плата визначатиметься за спеціальною формулою з урахуванням соціально-економічних умов конкретного регіону. 

«Ставка набагато нижча за ринкову і тому доступна для родин з невеликим достатком. Орієнтовно в місяць за оренду однокімнатної квартири люди платитимуть близько 6 тисяч грн», — зазначив Прем’єр-міністр та додав, що проект  фінансуватиметься за рахунок місцевих бюджетів, а також за кредитні та грантові кошти партнерів. 

Завдяки реалізації експериментального проекту громадяни, які цього потребують будуть забезпечені житлом громадян. Це також сприятиме інтеграції внутрішньо переміщених осіб у нові громади та створить додаткові стимули для повернення українців на Батьківщину.

РАНІШЕ МИ ПОВІДОМЛЯЛИ: У Житомирі зводять нове житло для переселенців на 116 квартир