В Україні розширюють можливості для створення робочих місць для людей з інвалідністю. Зокрема, оновлено механізм використання адміністративно-господарських санкцій для роботодавців, які не виконують нормативи з працевлаштування осіб з інвалідністю. Тепер ці кошти використовуватимуться для розвитку безбар’єрного ринку праці.
Про це повідомляє Патріот Донбасу із посиланням на Мінсоцполітики.
Ключові зміни:
- Розрахунок санкцій стане простішим — оновлені дані враховуватимуться автоматично, без зайвої бюрократії.
- Кошти зі сплачених штрафів можна буде спрямовувати на:
- облаштування інклюзивних робочих місць;
- створення нових робочих місць;
- підготовку навчальних матеріалів для людей з інвалідністю.
Також з 2026 року запроваджується новий підхід: роботодавці зможуть обирати — або працевлаштувати людину з інвалідністю, або сплатити цільовий внесок до Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю.
Ці зміни мають сприяти формуванню інклюзивного ринку праці, де кожен має рівні можливості для реалізації власного потенціалу.






