У Харкові опівдні 22 січня кілька десятків містян розгорнули жовто-блакитний прапор біля будівлі Держпрому, вже двічі пошкодженого російськими ударами.

Про це повідомляє Укрінформ.

Учасники акції розгорнули прапор зі сходу на захід, символічно показуючи єдність Сходу та Заходу країни. Присутні вшанували пам’ять загиблих у війні хвилиною мовчання та подякували ЗСУ за можливість відзначити сьогоднішнє свято.

Вперше за час повномасштабної війни захід до Дня Соборності у Харкові проходить не під землею, зауважила співорганізаторка, депутатка Харківської обласної ради Галина Куц.

«Ми зібралися біля символу Харкова, біля нашого Держпрому ‒ зараз «пораненого». І хай нас вибачить наша поліція ‒ нас, здається, більше 50-ти (з міркувань безпеки масові заходи у Харкові заборонені ‒ ред.). Дуже важливе наше місто ‒ наш форпост, для країни. І багато Харків подарував Україні. Перша наддніпрянська політична партія була створена тут, і гасло «Слава Україні!» вигадали харківські студенти», ‒ звернулася до присутніх Куц.

Вона зауважила, що сьогодні подвійне свято: у 1918 році було прийнято Четвертий універсал Української народної республіки, в якому вказано, що Україна ‒ незалежна, у 1919 році відбувся Акт злуки. Цікаво, що цього дня відбулася ще одна важлива історична подія.

«21 січня 1934 року Харків позбавили статусу «первой столицы», а це той міф, на якому базується російська пропаганда. Насправді ж наша державність з набагато глибшим корінням, багатовіковим. І той День Незалежності, який ми святкуємо всього 30 з невеликим років ‒ це день відновлення незалежності відбувся в 1991 році», ‒ сказала Куц.

Співорганізатор акції Володимир Чистилін нагадав, що у радянські часи пам’ять про злуку намагалися стерти.

«Мало хто знав про цей день, бо хотіли знищити саму ідею державності», ‒ зауважив він.

Як повідомлялося раніше, 22 січня українці відзначають День Соборності України на честь проголошення Акту злуки Української Народної Республіки.