Деякі ресурси з викритої у березні цього року СБУ мережі ФСБ продовжують працювати розповсюджуючи фейки та навіть збирають кошти для допомоги затриманим пропагандистам.     

В березні цього року СБУ припинила діяльність  великої російської агентурної мережі, яка працювала під прикриттям УПЦ МП.

До мережі входили: «СПЖ» (Союз православних журналістів), телеканал «Перший козацький» та інші інформаційні ресурси, які працювали на ворога розхитуючи ситуацію в Україні, поширювали ворожі наративи.  

У результаті комплексних заходів СБУ викрила понад 15 учасників угруповання, чотирьох ключових фігурантів було затримано. Серед них – один з очільників столичного храму УПЦ (МП), який входив до агентурного апарату російської спецслужби. 

На підставі зібраних доказів чотирьом затриманим та ще десятьом учасникам злочинної організації повідомлено про підозру за такими статтями Кримінального кодексу України:

  –  ⁠ч. 2 ст. 111 (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану);

  –  ч. 6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність);

  –  ⁠ч. 4 ст. 28, ч. 1, ч. 2 ст. 255 (створення та участь у злочинній організації);

  –  ⁠ч. 3 ст. 161 (розпалювання релігійної ворожнечі та ненависті, вчинене організованою групою);

   – ⁠чч. 1, 2 ст. 436-2 (виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії рф проти України).

Серед затриманих були так звані журналісти з СПЖ. Невдовзі після викриття агентурної мережі сайт «СПЖ» перестав працювати. А ось канал «Перший козацький» існує у мережі Телеграм. І саме там зараз збирають кошти для допомоги членам мережі  з «СПЖ». Під вартою зараз перебуває троє так званих журналістів, на фото теж троє. Але гроші збирають чомусь на двох. 

У «Першому козацькому» маніпулюють, стверджуючи що «журналістів» судять за «вірність УПЦ» і що нібито їх судять «за правду» щодо «гонінь та роль ПЦУ у репресіях проти» УПЦ МП.

Тобто на ресурсі не вказують що «журналістів СПЖ» переслідують у тому числі за державну зраду та колабораційну діяльність, переводячи все акцент на інше, те що не має ніякого відношення  до кримінального провадження.       

«Перший козацький» вже давно відомий своїми фейками та маніпуляціями щодо України. На цьому ресурсі працював відомий українофоб та зрадник Ян Таксюр. Він вже засуджений українським судом. Таксюр був обміняний і швиденько отримав російське громадянство та дякував путінському патріарху Кирилу.  Саме Таксюр є автором вірша-фейку, що приписують Тарасові Шевченку: «Отак подивишся здаля. На москаля, І ніби справді він людина…».

8 травня 2024 року Київський Солом’янський суд не задовольнив прохання адвокатів «журналістів» «СПЖ» про зміну запобіжного заходу. Володимир Бобечко, Андрій Овчаренко та Валерій Ступницький залишаються в СІЗО ще на два місяці без права внесення застави.