В Ірландії уряд планує розмістити тисячі українських біженців у приватно побудованих модульних будинках, намагаючись запобігти загрозливій кризі розміщення для тих, хто тікає від війни.

Про це повідомляє Business Post.

Це буде першим кроком до переселення українців із готелів у довготермінове житло.

Житлові комплекси мають бути збудовані в межах 5 км від місцевої інфраструктури.

У Департаменті інтеграції вивчають інтерес серед приватних забудовників до будівництва модульних будинків по всій країні, де можна було б розміщувати до 200 людей.

На початку тижня Департамент заявив, що у нього закінчилися місця для розміщення заявників на міжнародний захист (біженців з різних країн). У зв’язку з цим чиновники повідомили, що на даний момент житло більше не надаватиметься. Біженцям зможуть виділити намети та спальні мішки.

У державному житлі в Ірландії живуть майже 75 000 зі 100 000 українців, які користуються загальноєвропейською схемою тимчасового захисту у країні.

У новому плані уряду йдеться про намір рухатися до більш незалежного приватного розміщення для тисяч українських біженців, які проживають в Ірландії.

Розгортання модульного житла буде тимчасовим із контрактами на два роки. Подібно до існуючих модульних будинків, від мешканців очікується щотижневий внесок зі свого доходу або виплат.

Нагадаємо, в Ірландії до кінця 2023 року планують здійснити заходи, щоб зобов’язати українських біженців платити за житло, а також змінити соціальні виплати.