У Львівському національному університеті імені Івана Франка під час урочистого засідання Вченої ради диплом Почесного доктора (Doctor Honoris Causa) вручили українській письменниці та активістці Оксані Забужко.
Про це йдеться на сайті ЛНУ.
Як зазначили в університеті, звання докторки Оксані Забужко присвоїли за видатний внесок в українське письменство та активну культурну дипломатію.
В урочистій промову письменниця поділилась спогадами про батьків, а також згадала ті складні часи, у які вони були змушені здобувати освіту. Адже її батька, Стефана Забужка, заарештували на 5 курсі, за півроку до захисту диплома. Відтак диплом Львівського університету він отримав лише через 5 років, повернувшись із сибірського «вічного поселення» та після реабілітації.
Оксана Забужко наголосила, що вважає великою честю та привілеєм стати частиною академічної спільноти Львівського університету.
Ректор ЛНУ імені Івана Франка Володимир Мельник сказав, що присвоєння звання Почесного доктора – це одна із найзнаменніших подій у житті закладу, адже свідчить про зростання і зміцнення університетської академічної спільноти.
Після урочистого засідання Вченої Ради Оксана Забужко також мала нагоду поспілкуватися із ще одним шанувальником її творчості – Надзвичайним і Повноважним Послом Великої Британії в Україні Мартіном Гаррісом.






