В Україні буде розширена мережа військово-лікарських комісій (ВЛК), впроваджені цифрові інструменти та обладнані приміщення до вимог людей з обмеженими можливостями.

Про цеповідомляєпресслужба Міноборони України.

Уряд вже затвердив план заходів з оптимізації процесів військово-лікарської експертизи на 2023 рік.

Зазначається, що затверджений план має на меті забезпечити військовослужбовців належним та швидким сервісом проходження ВЛК та зменшити навантаження на заклади охорони здоров’я в системі Міноборони, інших складових сил оборони та комунальних закладах охорони здоров’я.

Відтепер запрацює автоматизація перебігу проходження ВЛК, з’явиться інтеграція медичних процесів між військовими та цивільними компонентами.

Серед інших завдань плану — викорінення надмірної бюрократії та забезпечення військовослужбовців соціальними гарантіями.

"Цим рішенням ми впроваджуємо ефективні процеси, які здатні забезпечити якісне проходження ВЛК в умовах воєнного стану. Буде розширена мережа ВЛК, впроваджені цифрові інструменти, обладнані приміщення до вимог людей з обмеженими можливостями. Будуть проведені інформаційні кампанії, щоби кожен військовослужбовець чітко знав свої права під час проходження ВЛК, лікування чи реабілітації", — повідомив міністр оборони Олексій Резніков.

Нагадаємо,в Україні для оформлення інвалідності для військових передбачене проведення медико-соціальної експертизи (МСЕК), у тому числі за місцем їхнього перебування, лікування та реабілітації.