У середу, 8 березня, президент України Володимир Зеленський відзначив державними нагородами жінок-військовослужбовців, працівниць медичної сфери, ДСНС, Укрзалізниці та Укрпошти.

Церемонія нагородження відбулася під час зустрічі глави держави з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешом, передає Укрінформ.

“Сьогодні ми дякуємо нашим жінкам, які воюють, які працюють, дбають заради миру для України, заради захисту нашого життя, нашої свободи, наших людей”, – зазначив Зеленський.

За його словами, державні нагороди отримали жінки-військовослужбовці, працівниці медичної системи, ДСНС, Укрзалізниці, Укрпошти.

Серед нагороджених — лікарка дитячої лікарні “Охматдит” Оксана Леонтьєва, яка загинула внаслідок російського ракетного удару по Києву 10 жовтня минулого року. Її орден “За заслуги” III ступеня отримали батько та маленький син.

“Я вважаю дуже символічним, що цей візит пана генерального секретаря ООН припав саме на сьогодні, на 8 березня — Міжнародний день боротьби за праважінокі міжнародний мир. І захист прав, і повага до кожної людини — це те, на чому базується свобода народів і мир між народами. Зараз, на жаль, такий час, що реальна загроза свободі, а отже, і міжнародній стабільності. Це — найбільші загрози за багато десятиліть. Життя мільйонів сімей руйнується через відчуття безкарності для агресора, людям знову доводиться боротися за свої фундаментальні права і елементарну безпеку у різних регіонах світу”, – підкреслив Зеленський.

Він додав, що у XXI столітті у світі знову доводиться боротися за те, що здавалося уже завойовано: за рівність, за повагу, за право жінок на освіту й роботу, за право для кожного народу на щастя для своїх дітей.

"Вільний світ, як ніколи, потребує міцності, єдності в цьому питанні і найголовніше, напевно, сьогодні — рішучості, щоб наші з вами цінності були захищені”, – сказав Президент.

​​​​​​​