Виконувач обов’язків прем’єр-міністраСловаччиниЕдуард Гегер заявив, президент Зеленський просив його про винищувачі МіГ-29. Він додав, що зараз можна починати процес узгодження таких поставок і додав, що списані винищувачі, які Словаччина не використовуватиме, можуть врятувати життя в Україні.

Про це пишеSME.

Гегертакож відповів на словалідерапартії Smer-SDРоберта Фіцо, який запропонував відправити ковдри людям в Україні.

"Посилати ковдри людям, які вмирають, — це повний цинізм", — сказавГегер і додав, що такаполітика Фіцо може повернути Словаччину на десятиліття назад, "у чорну діру політики".

Прем'єр також нагадав, що в обмін на допомогу Україні Словаччина отрималатанки і ЗРК "Патріот". Крім того, за його словами, "за будь-яку допомогу, яку Словаччина надсилає Україні, вона просить гроші зЄвропейського фонду миру".

Своєю чергою,міністр оборони Словаччини Ярослав Надь додав, що захист України є національним інтересом Словаччини. Щобільше, за доставку винищувачі в Україну, Словаччина, ймовірно, отримає матеріальнуабо фінансову компенсацію.

Слід зазначити, щоНадь неодноразово звинувачувавРоберта Фіцо у роботі на РФ.

"Роберт Фіцо поводиться точно так, ніби він агент Російської Федерації в Словаччині, проплачений Володимиром Путіним. Те, чим він займається протягом останніх двох років, є нічим іншим, як корисним для Москви ідіотом в Словаччині", — заявив Надь.