Глава МЗС Норвегії Аннікен Хуітфельдт у п’ятницю оголосила про приєднання країни до шостого пакету санкцій Європейського Союзу проти росії. Заборона на імпорт російської нафти починає діяти вже зараз
Про це повідомляє TV2.
"Ми спільно з ЄС підтримуємо санкції проти росії, щоб підтримувати тиск на уряд і еліту цієї країни. Тепер ми забороняємо імпорт нафти, що транспортувалася морем із росії до Норвегії", – сказала Хуітфельдт на пресконференції.
Заборона на імпорт російської нафти починає діяти вже зараз, але уряд Норвегії передбачив перехідні періоди для її впровадження: до 5 грудня 2022 року – для сирої нафти і до 5 лютого 2023 року – для нафтопродуктів.
"Санкції з кожним пакетом посилювались. Заборона імпорту нафти, обмеження щодо кількох найбільших банків і заборона експорту певних товарів можуть завдати впливу військовій потузі росії", – наголосила глава МЗС Норвегії.
Як відомо, раніше до шостого пакету санкцій ЄС приєдналася також Швейцарія.





