Комітет міністрів Ради Європи нагадав, що за 20 років після вбивства журналіста Георгія Гонгадзе розслідування справи ще не було завершено. І закликав владу України завершити розслідування.
Рішення КМРЄ опубліковано на сайті Ради.
Зазначається, що 3 грудня комітет розглянув імплементацію українською владою рішення Європейського суду з прав людини у справі «Гонгадзе проти України». У рішення комітету зазначено стурбованість тим, що розслідування справи все ще не завершено.
«Депутати з глибоким занепокоєнням зазначили, що за 20 років після викрадення та вбивства пана Гонгадзе провадження ще не закінчилось, і не було досягнуто відчутного прогресу ні в завершенні касаційного провадження, пов’язаного з паном Пукачем, одним із винуватців вбивства, ні в кримінальному розслідування за фактом підбурювання та організації вбивства», – йдеться у рішенні.
Депутати звернулись до української влади із закликом відзвітувати про результати касаційного провадження щодо вироку, винесеного пану Пукачу. Більш того, вони висловили надію, що це буде зроблено швидко, оскільки справа знаходиться у Верховному суді вже три роки.
Комітет міністрів Ради Європи також звернув увагу на те, що ефективність розслідування злочинів проти журналістів не зростає, і закликав владу належним чином реєструвати та вивчати справи, що можуть бути пов’язані з журналістською діяльністю постраждалих.
КМРЄ просить владу і надалі звітувати про зусилля, які будуть спрямовані на ефективний захист безпеки журналістів. План заходів пропонується подати до 1 липня 2021 року.
Нагадаємо. Георгій Гонгадзе (1969-2000) – український журналіст, засновник і перший головний редактор «Української правди зник у Києві 16 вересня 2000 року. У листопаді того ж року в лісі Київської області був виявлений з відтятою головою труп, який, за висновками експертів, міг належати журналістові. У 2009 році в Київській області знайдено останки черепа, який, за заявою Генпрокуратури, належав Гонгадзе.
29 січня 2013 року Печерський райсуд Києва засудив ексголову департаменту зовнішнього спостереження МВС України Олексія Пукача до довічного позбавлення волі, визнавши його винним у вбивстві Гонгадзе. Натомість сам Пукач стверджує, що вбивство журналіста Георгія Гонгадзе в 2000 не було навмисним і має розглядатися як вбивство з необережності. У 2016 році Апеляційний суд залишив вирок Пукачу без змін.
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!