Для деяких працівників Головного управління розвідки, Служби безпеки України, а також частини військових знання англійської мови стане обов’язковим.

Про це повідомив постійний представник Кабміну в Раді Тарас Мельничук.

Як зазначив Мельничук, Кабмін визначив посади офіцерського, сержантського і старшинського складу, кандидати з-поміж військових за контрактом будуть зобов’язані знати англійську мову. Таке рішення уряду стосується посад у:

  • розвідувальному органі Міністерства оборони (ГУР) та Збройних силах;
  • Міністерстві оборони;
  • Державній спеціальній службі транспорту;
  • Управлінні держохорони;
  • Службі безпеки України;
  • Службі зовнішньої розвідки;
  • Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації;
  • Державній прикордонній службі;
  • Національній гвардії.

Рішення стане чинним через чотири роки після припинення або скасування воєнного стану в Україні, додав Мельничук.

Довідка. 4 червня 2024 року Верховна Рада прийняла законопроєкт про функціонування англійської мови в Україні у другому читанні. Документом закріплюється статус англійської як однієї із мов міжнародного спілкування в Україні.

Нагадаємо, з вересня 2026 року в усіх закладах дошкільної освіти діти віком 5-6 років обов’язково вивчатимуть англійську мову. Таке рішення прийнято відповідно до Закону “Про застосування англійської мови в Україні”, який у червні цього року підписав президент Зеленський.