Українська журналістка Вікторія Рощина, яка загинула в російському полоні, посмертно стала лауреаткою престижної міжнародної премії «Герой свободи преси». Її ім’я тепер серед семи журналістів світу, яких Міжнародний інститут преси відзначив за непохитну відданість свободі слова та професії.
Про це повідомили на сайті організації.
Премією «Герой свободи преси» відзначають журналістів, які проявили непохитну відданість свободі слова. Церемонію нагородження організують 24 жовтня у Відні під час 75-го Всесвітнього конгресу IPI.
«Кожен із цьогорічних лауреатів премії “Герой свободи преси” стикнувся з серйозними небезпеками та загрозами лише за виконання своєї роботи. Двоє з них — Вікторія Рощина та Маріам Абу Дагга – заплатили за це життям»,— написали на сайті Міжнародного інституту преси.
Про журналістку, яку вбила Росія
Вікторія Рощина працювала журналісткою у hromadske, писала для «Громадського радіо», «Української правди» та «Радіо Свободи». У 2022-му вона отримала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонду «За мужність у журналістиці».
Медійниця потрапила в російський полон у серпні 2023 року, коли була у відрядженні на окупованій частині Запорізької області. У неволі Рощину катували. Про смерть Вікторії з офіційного листа від російської сторони дізнався її батько. Цю інформацію згодом підтвердив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петро Яценко. Відомо, що журналістка заявляла про голодування через нелюдські умови утримання полонених.






