Первомайський міськрайонний суд Миколаївської області визнав голову місцевого осередку «Партії Шарія» винним у декількох злочинах, серед яких виправдання російської агресії, посягання на конституційний лад, поширення інформації про переміщення підрозділів ЗСУ.

Йдеться про Олександра Толмачова, який очолював у Первомайську осередок «Партії Шарія» до її заборони.

Толмачов мав проросійські погляди, у поширених дописах у телеграм-каналі, який він створив, вихваляв російську окупаційну армію, виправдовував агресію, а також поширив інформацію про переміщення підрозділів ЗСУ.

Ось деякі з дописів, які поширював Олександр Толмачов:                

«- И на Киев, товарищ Фрунзе? – И на Варшаву, Владимир Ильич! ЧУДЕСНЫЙ ДЕНЬ…сейчас, пожалуй, выпью рюмку шампанского. Пошла печальная новость по украинским СМИ. В освобожденном Бердянске россияне объявили отмену декоммунизации улиц. В городе на юге Запорожской области вернули улицы Ленина, Дзержинского , Фрунзе , Лазо, Котовского, Чапаева, писателей и большевиков Дмитрия Фурманова и Николая Островского, космонавта Терешковой. Слава России. Вперёд, товарищи. Задушим гидру мирового империализма».

«Ребята, Россия победит, сомнений у нас нет! Рано или поздно мы будем вместе! Есть только одна просьба ко всем читателям из России и Украины: братья и сестры, любите друг-друга – ненавидьте бандеровцев! После войны нам нужно будет сшивать народ над которым так поработали наши враги. Давайте оставаться людьми. Война идет не с Украиной или украинцами, мы воюем с бандеровцами!!! И даже если многие люди сведены сума, нужно отнестись к ним с пониманием, как к больному родственнику, которому нужно помочь вылечиться, а не добивать его. Знаем, что воронка ненависти захватила многих, но именно этого от нас и добиваются, на это и рассчитывают».

«По матрёшкам! Русская Весна идет! Кто верит в Бога, помолитесь перед сном за наших солдат, борцов с нацизмом. Сейчас им, как никогда, нужна ваша молитва. Вечная память нашим павшим! Только полная денацификация!».

Толмачова було затримано 30 липня 2024 року і з того моменту він весь час перебував під вартою. 

Допитаний в судовому засіданні Толмачов свою вину у вчиненні інкримінованих йому злочинів не визнав та просив виправдати його. Пояснив, що дійсно він створив телеграм-канал у  мережі «Telegram». До цього каналу він приєднав ще чотирьох користувачів, які раніше відносились до його однодумців, які підтримували «Партію Шарія» до її заборони. Толмачов  своєю чергою був головою партійної «ячейки» вказаної партії до її заборони.

Він стверджував, що шостий користувач приєднався до групи самостійно, без погодження адміністратора групи, яким був Олександр Толмачов. Обвинувачений заявив, що був переконаний , що цією людиною був спеціаліст СБУ, який використовував спеціальні можливості для викриття злочину.  

Суд визнав Олександра Толмачова винним у злочинах за декількома статтями ККУ та призначив йому остаточне  покарання – 6 років позбавлення волі без конфіскації майна.   

Нагадаємо, що російський нацист та воєнний злочинець засуджений до довічного ув’язнення у Фінляндії.