В ісландському місті Акурейрі відкрилася виставка робіт молодої художниці Ніки Кожушко з Харкова, яка загинула під час російського авіаудару торік у серпні.

Про це повідомила організаторка заходу, подруга Ніки Катерина Ільченко – киянка, яка з початку війни живе та працює в Акурейрі, пише Укрінформ.

«Ця ідея спала мені на думку відразу після того, як я побачила останнє відео Ніки, яким вона хотіла розпочати свій новий, спільний з журналістами з Чехії проєкт про митців, убитих Росією, – розповіла Ільченко. – У тому відео Ніка каже, як багато голосів вже більше ніколи не заговорять. Через кілька днів після зйомок вона загинула».

За словами організаторки, вона доповнила відео розповіддю про Ніку та її творчість, змонтувала різні епізоди, у результаті вийшов 12-хвилинний фільм, який демонструється на виставці разом з малюнками.

Частину робіт Ільченко отримала від батька Ніки, ще частину – від друзів, деякі художниця надіслала подрузі раніше.

Як додала Катерина Ільченко, мистецька спільнота Акурейрі відразу підтримала ідею виставки. Приміщення в мистецькому просторі Deiglan надали безкоштовно, за друк робіт Ніки також платити не довелося. Місцеві ЗМІ опублікували матеріал про захід.

Виставка триватиме до 9 березня.

Нагадаємо, на честь загиблої від російського удару харківської художниці та поетки Вероніки Кожушко заснували премію «Генерація Ніка».