Комерційний директор НАК «Нафтогаз» Юрій Вітренко отримав попередження про те, що через два місяці його посаду скорочують. Таким чином він залишається без роботи. Менеджер упевнений, що за прийняттям такого рішення стоїть глава компанії Андрій Коболєв.
Про це Юрій Вітренко заявив на своїй сторінці в Фейсбук.
Вітренко заявив, що його звільнив глава «Нафтогазу» Андрій Коболєв, якому він допомагав створювати імідж за гроші компанії.
«Друзі! Мене щойно формально попередили, що мою посаду скорочують, і це означає, що через два місяця мене звільнять з Нафтогазу», – написав Вітренко.
І пояснив причини такого звільнення.
«Я відразу перейду до глибинних причин, до сутності. У такій ситуації найбільш логічне пояснення, чому мене звільняють — зараз не є пріоритетом боротьба проти російської агресії, зокрема ефективний захист інтересів України у відносинах з Газпромом. Так само не є пріоритетом боротьба з корупцією, зокрема з її причинами в газовому секторі. Виходить, є інші пріоритети, які, на жаль, стали бар’єром на шляху зближення з Європою, зміни правил всередині країни на європейські, примушення Росії грати за цивілізованими правилами по відношенню до України», – написав він.
Він також розповів про те, що його команда «завдала такої поразки Газпрому, Росії, режиму Путіна, що не дивно, що ми для них давно як кістка в горлянці».
«Можливо, брак політичної волі боротися з Російською агресією в свою чергу пояснюється браком розуміння, що закінчити війну успішно для України можна лише, якщо Україна покаже, що вона може захищатися від Росії, якщо Україна стане сильною. Щоб Україна стала сильною, для успішного проведення реформ на керівних посадах потрібні професіонали з репутацією, які знають, що робити. Коли ж у влади інші пріоритети, то призначають слабких, але політично зручних виконавців; а незручних, але ефективних професіоналів «терплять», лише доки вони не загрожують інтересам «начальників».
Також він наголосив, що українським «бізнес-партнерам» Росії не сподобалось те, що їх лишили можливості «заробляти» на «прямих поставках» російського газу».
«Не сподобалося ні Росії, ні її «бізнес-партнерам» в Україні, те, що наша команда змусила Газпром підписати контракт з зобов’язанням «качай або плати», причому на обсяги більші, ніж спочатку пропонував Газпром. Це зірвало плани тих в Україні, хто вже приготувався «заробляти» на «прямих поставках» російського газу. Адже якщо Газпром має платити за транзит газу навіть якщо він не використовує потужності, то він має включати ці витрати до вартості «прямих поставок». Але тоді це не дає «заробити» посередникам. Іншими словами, посередники збиралися ділити з Газпромом майже 32 долари на тис.м.куб., а тут ці гроші мають йти по суті в держбюджет України.
Менеджер підкреслив, що його звільняють з «Нафтогазу» в ситуації, коли його команда продемонструвала рекордні прибутки на фоні збитків решти «Нафтогазу».
«Кабмін, знову без жодного конкурсу, продовжив контракт на чотири роки. І тепер Коболєв фактично звільняє мене. Ми самі допомогли Коболєву створити його імідж. Так, Нафтогаз платить за його особистий піар, але це не головне. Ми хотіли змін у владі. Ми хотіли «нові обличчя». Нам потрібно було разом із владою захищати Україну від російської агресії. Нам потрібно було, щоб влада проводила реформи, які можуть привести нас в Європу. А потім ми боялися «виносити сміття з хати», переживаючи, що це допоможе нашим опонентам критикувати наш європейський вибір», – написав Вітренко.
Він також підкреслив, що «Коболєв є частиною системи влади» і «дуже органічно вписується у владу». За словами Вітренка, Коболев так само, як і влада, «паразитує на досягненнях інших» і те, що влада нібито не контролює Коболєва, і що він робить те, що хоче – ілюзія.
«Він каже те, що від нього хочуть почути потрібні йому та його патронам люди, хоч він і не збирається це робити. При цьому він намагається приховувати незручну правду і маніпулювати даними, розправлятися над неугодними, обґрунтовуючи це необхідністю захищатися «від ворогів», – написав він.
Наприкінці він додав, що не впевнений у тому, що після його звільнення разом з деякими членами команди, «Нафтогаз» залишиться у надійних руках.
«Я завжди відкрито перед вами звітував щодо результатів роботи нашої команди і моєї індивідуальної відповідальності – це основні перемоги Нафтогазу, про які ви чули. Але я і принаймні деякі ключові члени нашої команди підуть з Нафтогазу вже скоро. А Коболєв залишиться керівником Нафтогазу. Саме тому ми і не впевнені, що наша справа залишається в надійних руках», – підсумував Вітренко.
Швидко та зручно отримуйте новини в нашому Telegram каналі!