Десять українських стартапів у сфері глибоких технологій представлять країну на Nordic Deep Tech Business Summit 2025 у Фінляндії. Їхні розробки — від VR-платформи для психічного здоров’я до біорозкладних прокладок і вітрових турбін — змагатимуться за увагу інвесторів та міжнародних партнерів.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Nordic Deep Tech Business Summit — найбільший скандинавський саміт, присвячений глибоким технологіям, які змінюють індустрії: від охорони здоров’я до енергетики та агроінновацій.
Подія триватиме з 2 до 3 жовтня та збере тисячі учасників з усієї Європи: стартапи, інвестори, корпорації, науковці та дослідницькі групи.
Ось хто представить Україну:
- Aspichi — VR-платформа для терапії ментального здоров’я з аудіальним супроводом лікаря.
- DOFamine — симулятори руху для реабілітації та відновлення ветеранів із неврологічними порушеннями.
- Explogen — біотехнології для створення й дослідження мікроорганізмів та розробки ліків.
- Geodesic.Life — екодома з куполів, які швидко збираються і є енергоефективними.
- HEFT — ШІ-система для підвищення продуктивності ферм і виявлення хвороб у корів.
- MARVILON — технологія моніторингу пилу й газів для промисловості.
- Peony — біорозкладні гігієнічні прокладки без мікропластику.
- Soft Way — ШІ-помічник для організації бізнес-подорожей.
- Sirocco Energy — вітрові турбіни для зменшення енерговитрат бізнесу.
- Synteza — платформа, яка генерує синтетичні дані для навчання комп’ютерного зору.
Українську делегацію на NORDEEP 2025 організовує YEP Accelerator за підтримки ЄБРР та фінансування Швейцарії в межах Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР. До ініціативи також долучилися Міністерство цифрової трансформації України, Український фонд стартапів і проєкт Seeds of Bravery.






