Десять українських стартапів у сфері глибоких технологій представлять країну на Nordic Deep Tech Business Summit 2025 у Фінляндії. Їхні розробки — від VR-платформи для психічного здоров’я до біорозкладних прокладок і вітрових турбін — змагатимуться за увагу інвесторів та міжнародних партнерів.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

Nordic Deep Tech Business Summit — найбільший скандинавський саміт, присвячений глибоким технологіям, які змінюють індустрії: від охорони здоров’я до енергетики та агроінновацій.

Подія триватиме з 2 до 3 жовтня та збере тисячі учасників з усієї Європи: стартапи, інвестори, корпорації, науковці та дослідницькі групи.

Ось хто представить Україну:

  • Aspichi — VR-платформа для терапії ментального здоров’я з аудіальним супроводом лікаря.
  • DOFamine — симулятори руху для реабілітації та відновлення ветеранів із неврологічними порушеннями.
  • Explogen — біотехнології для створення й дослідження мікроорганізмів та розробки ліків.
  • Geodesic.Life — екодома з куполів, які швидко збираються і є енергоефективними.
  • HEFT — ШІ-система для підвищення продуктивності ферм і виявлення хвороб у корів.
  • MARVILON — технологія моніторингу пилу й газів для промисловості.
  • Peony — біорозкладні гігієнічні прокладки без мікропластику.
  • Soft Way — ШІ-помічник для організації бізнес-подорожей.
  • Sirocco Energy — вітрові турбіни для зменшення енерговитрат бізнесу.
  • Synteza — платформа, яка генерує синтетичні дані для навчання комп’ютерного зору.

Українську делегацію на NORDEEP 2025 організовує YEP Accelerator за підтримки ЄБРР та фінансування Швейцарії в межах Фонду сприяння малому бізнесу ЄБРР. До ініціативи також долучилися Міністерство цифрової трансформації України, Український фонд стартапів і проєкт Seeds of Bravery.