Великі російські пропагандистські ресурси взагалі не згадують, що сьогодні день Чорноморського флоту РФ.

Це пов’язано тими втратами кораблів, включно з флагманом – ракетним крейсером «Москва»,   які поніс флот під час повномасштабного російського вторгнення в Україну, та з питаннями  – а скільки боєздатних кораблів залишилося у цього флоту.  

На місцевому рівні цей день все ж таки згадується. Зокрема гауляйтер окупованого Криму Сергій Аксьонов привітав з цим святом. Також вітав з цим днем й губернатор Краснодарського краю Веніамін Кондратьєв.

Проте всі ці поздоровлення не поширюють головні пропагандистські агенції, на кшталт ТАСС та РИА Новости.

Ще зі святом привітав гауляйтер окупованої частини Запорізької області Євген Балицький.

Як повідомляло Міністерство оборони України станом на травень 2026 року Сили оборони України знищили або серйозно пошкодили близько 30–40% бойового складу Чорноморського флоту РФ. Загалом уражень зазнали понад 40 одиниць російської військово-морської техніки, включаючи кораблі, катери та судна забезпечення.

За різними оцінками, знищено понад 10-15 основних бойових кораблів та катерів, включаючи великі десантні кораблі (ВДК), ракетні катери та субмарини. Пошкоджено понад 20 одиниць.

Найвідоміші випадки потоплення та ураження російських кораблів Чорноморського флоту РФ:

Крейсер «Москва» – флагман Чорноморського флоту, потоплений у квітні 2022 року.

ВДК «Новочеркаськ», «Саратов», «Цезар Куніков», «Мінськ». Ці великі десантні кораблі, знищені або серйозно уражені. Ракетний катер «Івановєц» – був потоплений морськими дронами.

Фрегат «Адмірал Макаров» – зазнавав ушкоджень.

Підводний човен «Ростов-на-Дону» – був уражений, а пізніше повідомлялося про його остаточне знищення.

Крім того, був уражений штаб Чорноморського флоту РФ у Севастополі. Будівля штабу була настільки зруйнована, що окупанти були змушені її знести.

Флот змушений був тікати зі своєї головної бази у Севастополі і зараз переховується у східній частині Чорного моря.

Варто нагадати, що після влучання української ракети у будівлю штабу серед пропагандистів почалася справжня істерика. Проте один з пропагандистів – Подоляка заявив, що ППО спрацювала «на відмінно».

Нагадаємо, що Сили оборони України вчетверте атакували нафтоналивний порт у Краснодарському краї.