Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі зустрівся зі своїми колегами з країн Балтії та Північної Європи, щоб обговорити захоплення нафтових танкерів, пов’язаних з тіньовим флотом Росії.
Про це повідомляє інформаційне агентство Bloomberg.
За словами одного з учасників та людей, обізнаних з цим питанням, зустріч Об’єднаних експедиційних сил, групи з 10 країн, що мають спільні зобов’язання щодо Північної Атлантики та Балтійського моря, відбулася на полях Мюнхенської конференції з безпеки. Джон Гілі зустрівся зі своїми колегами з країн Балтії та Північної Європи, щоб обговорити конфіскацію нафтових танкерів, пов’язаних з тіньовим флотом Росії, оскільки Європа прагне посилити обмеження воєнної економіки Москви майже через чотири роки після її вторгнення в Україну.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі.
За словами одного з учасників та людей, обізнаних з цим питанням, зустріч Об’єднаних експедиційних сил, групи з 10 країн, що мають спільні зобов’язання щодо Північної Атлантики та Балтійського моря, відбулася на полях Мюнхенської конференції з безпеки.
Зустріч підкреслила зростаючу готовність союзних країн зробити більше для скорочення доходів, що фінансують війну президента Росії Володимира Путіна в Україні.
«Атмосфера та розуміння полягали в тому, що нам потрібно бути більш проактивними», – сказав міністр оборони Естонії Ганно Певкур в інтерв’ю після участі у зустрічі. «Посил полягає в тому, що країни, які надають прапори суднам тіньового флоту, повинні знати, що існують заходи, які можуть бути вжиті іншими країнами».
Певкур сказав, що перед прийняттям будь-якого рішення знадобиться додаткове обговорення. Деякі члени залишаються обережними через «страх ескалації», – заявив в окремому інтерв’ю міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна.
За словами джерел, Гілі на зустрічі взяв участь керівник британських збройних сил Річард Найтон, який представив варіанти, зокрема спільні операції із захоплення території. Його ім’я обговорювалося в закритих дебатах.
Таким чином, Об’єднані експедиційні сили посилять заборону США на перевезення танкерів до Венесуели та з неї — іноді за допомогою союзників — після захоплення президента Ніколаса Мадуро . Кілька з цих суден мали зв’язки з Росією.
Незрозуміло, якою мірою США будуть залучені до зусиль, очолюваних Великою Британією, але, ймовірно, буде певна координація, за словами одного з джерел, обізнаних з цим питанням. За словами джерела, заборона суден, пов’язаних з Росією, викликала занепокоєння в Москві, і російські чиновники приватно вимагають від США припинити це, зазначило джерело.
Тіньовий флот – це група з приблизно 1500 танкерів, які використовують фальшиві прапори, щоб здаватися законними, не дотримуючись правил. Понад 600 танкерів було санкціоновано ЄС, Великою Британією та США за їхні зв’язки з Росією.
Минулого місяця 14 європейських країн попередили, що танкери в Балтійському та Північному морях повинні плавати під прапором однієї держави. Це було спрямоване на судна тіньового флоту, які іноді змінюють прапори або ходять під чужими прапорами.
Велика Британія 7 січня допомогла США захопити нафтовий танкер Marinera, який плив під російським прапором.
Це був єдиний випадок, коли Росія намагалася імітувати захист судна та відправила до нього есмінець та підводний човен. В результаті танкер було захоплено, а російські кораблі просто втекли.
22 січня ВМС Франції зупинили судно, що прямувало з Росії. Корабель потім відпустили.
Наразі відомо про захоплення восьми російських танкерів, що перебувають під санкціями.
Останнє захоплення відбулося в Індійському океані.

На тлі захоплення танкеру Aquila II російські «яструби» мовчать, як риби. А ось колаборант Олег Царьов ниє, що «танкерна війна» ставить РФ на «межу існування».






